Home Channeling? Our channelers About us Contact


Home > Türkçe > Kris Won, January 13, 2012

Kris Won, January 13, 2012

K U B L A I  K H A N


Günlük problemlerinizi çözerken, sizi bilgeliğe götüren dolambaçlı yolda yalnız ilerliyorsunuz.

Kaderinizden kaçmayın; onun gerçekleşmesi değişmez ve ertelenemez. Size olan şeyi şevkle ve tevekkülle kabul etmediğiniz gerçeği, kaderinizi değiştirmez; onu neşeyle ve mutlulukla kabul edin, çünkü o sizi kendi mükemmelliğinize doğru götürmektedir.

Eğer diğerlerine zarar vermek için kendinize izin verirseniz, diğerlerinin size eziyet etmesini kabul etmektesiniz. Eğer bundan kaçınmak istiyorsanız kimseye zarar vermeyin.

Yaşamınızdaki herhangi bir anda zorunlu olmaksızın diğerlerinden yardım kabul etmeyin; problem çözüldüğünde ve yine rahat bir konumda olduğunuzda, onların sizin için yaptıklarını unutmayın ve bunu geri ödeyin. Bu şekilde, herhangi bir bağ ya da borç olmadan mutlak özgürlük içinde öngörülen yolunuza devam edebileceksiniz.

Doğayı sevmeyi öğrenin. Eğer yaşadığınız yerde onu bulamıyorsanız, kentsel alanların dışına gidin ve sessizlik içinde, ağaçlar arasında, dağlarda ya da kumsalda kendi başınıza yürüyün. Başka hiçbir şey huzurlu ve dingin bir zihin sağlamaz.

Her gün bir kişiye yardım etmeye çalışın. Karmaşık birşey olmak zorunda değildir. Bir gülümseme ya da elinizi birinin omzuna koymak ya da birinin duymaya ihtiyacı olan bir şeyi ona söylemek yeterlidir.

Başkalarının cennette yaşamasına yardım ettiğiniz zaman, siz de bir cennette yaşayacaksınız. Ve benzer şekilde, eğer sizden dolayı birileri cehennemde yaşıyorsa, siz de cehennemde yaşayacaksınız.

Cennet ya da cehennem yalnızca her bir bireyin zihninde mevcuttur ve her bir ruh yapmış olduğu ve şu anda yapmakta olduğu eylemlere göre birini ya da diğerini elde edecektir. Sonuçta, bu yalnızca bilinç durumuyla ilgilidir. Orada tatmin ya da vicdan azabı birini ya da diğerini yaratan şeydir.

İnsanların çoğu mutsuz hissederler, çünkü kendi yollarına çıkan küçük sıkıntıları büyütürler. Bir sıkıntı onu çözmek için kararlılığı kaybettiğimiz an bir problem olacaktır ve cesareti kırılmış hissetmemize neden olacaktır. Bu basitçe, “çözemem” tutumunu, “onu çözeceğim” tutumuna değiştirme olayıdır.

İnsanlığın en büyük hastalığı bencilliktir. İnsanlığın zarar gördüğü tüm felaketlerin ana yaratıcısı budur. Egonun hegamonyasını bastırın ve emsalsiz bir içsel huzur ve neşeyi elde edeceksiniz.

Açığa vurulmamış gerçek, ayrı olduğunuzu düşündüğünüz için acı çekmenizdir. Dünya, doğduğunuz andan itibaren bütünden kopmuş bir varlık olduğunuz yanılsamasıyla sizi tuzağa düşürür. Yaratılan tüm ruhların bir olduğu, yalnızca görünüşte ayrı olduğu gerçeğine gözlerinizi açmak için çaba göstermek size bağlıdır.

İyi ve kötü yalnızca görecelidir -- kişilere bağlıdır. Doğru ve yanlış arasındaki farkı öğrenmek daha iyidir. Yanlış görünümlerin dünyasından kaçın ve kendinizi gerçeğe demirleyin. Ve eğer gerçek nedir diye sorarsanız, bu sorunun cevabı yalnızca kendi içinizde bulunacaktır.

Günlük olarak bazı anları kendi içinize dönmek için kullanın ve kendi içinizdeki güven ve sabrı koruyarak zorluğun içinden çıkın.

Kaynak: Kublai Khan

Kanal: Kris Won

Çeviri: BDost


Share |

Would you like to comment on this message? Visit our forum! If you're the first to comment, feel free to click "New Thread" (after making sure that you're registered and logged in of course) and copy this channeling there.


Donations for our translators team are received in gratitude Thank You!!
If you send us an e-mail, we will give you the specifics.


Much information from the channelings, and from many other sources,
is brought together on our other website:

TheGreaterPicture.com
Galactic Channelings

Create Your Badge