Home > > Kris Won, June 14, 2012

Kris Won, June 14, 2012

SAINT GERMAIN

Sevgili Kardeşler:

Sizden bir ricada bulunmak amacıyla sizin hepinize sesleniyorum: Lütfen saatlerce TV karşısında oturmayın!

Bana inanın, büyük miktardaki alt algısal mesajları bilinçli zihninize olduğu kadar, bilinçaltınıza da doldurmaya izin vererek “patates çuvalı” gibi oturmaktan çok daha verimli tarzda bu yaşamdaki zamanınızı doldurmanın pek çok yolu var.

Belki de bunun farkında değilsiniz, ancak çok büyük miktarda gerekli bilgiyi tutan, TV’nizin karşısında saatlerinizi harcıyorsunuz, bu da zihinsel bedeninizde bir sürü anlamsız bilgi çöpü olarak depolanmakta ve psişenize zarar vermektedir.

Diğer yandan, çok güçlü olduğu kadar, gereksiz ve sıradan bilgilerle sizin dikkatiniz dağıtmaya çalışan pek çok gücün hedefinde olmaktasınız, böylece karanlık gücün bu atmosferinde keyif aldıkları kontrolü ve hakimiyetine tehlike oluşturan bir realiteye uyanmıyorsunuz.

Yerinde söylemek gerekirse, sizi kontrol altında tutmak ve böylece aldatılmış olmanız için entrikalarını ve her türlü planlarını düzenlemeye devam edebilmek amacıyla, en mutlak cehalette kalmanızla ilgileniyorlar.

Bunu iki kez düşünmeyin ve alışkanlıklarınızda ve rutinlerinizde kesin bir değişimi başlatmayı göze alın; TV’nizi kapatın ya da ailenizle birlikte izlemek için oturduğunuz zaman, hangi program tiplerini seçeceğiniz konusunda çok daha seçici olun.

Amaç zihinlerinizi tüketmek için hangi görüntülerle ya da nasıl ve niçin doldurmak ya da heyecanlı bir dizide kimin katil olduğunu ve polisin onu nasıl yakaladığını bulmak ya da herhangi bir sporda hangi takımın finalde şampiyon olacağını bilmek değildir.

Aksine, amaç zihinlerinizi sürekli olarak sizi huzursuz hissetme ve her zaman vurdumduymazlığın ve kesinlikle yararsız konuların çok renkli bir eğlencesiyle zihinlerinizi beslemeyi isteme halinde tutan gereksiz düşüncelerden boşaltmayı öğrenmektir.

Yaşamlarınızı batırdıkları sistem, durmadan sizin üzerinize yağdırdıkları gereksiz bilgiye ihtiyaç duyduğunuzu düşünmenizi sağlar, böylece yaşam dolu hissedebilirsiniz. Örneğin, gazeteler ve TV haber programları tarafından konuşulan çarpıcı skandal olaylarla güncel olmak zorunda hissedersiniz, böylece dostlarınızla bunlar hakkında konuşmak amacıyla günlük olarak onları tüketirsiniz; ve konuştuklarınız ne kadar korkutucuysa, o kadar daha iyidir, çünkü bu konuşmaların hastalıklı olduğunu vurgular, öyle değil mi?

Bu tür anlamsız sohbetlerin ve boş dedikoduların size ne kadar zarar verdinin farkında değil misiniz?

Eğer, İçsel Benliğinize dalmak için TV izlemeye harcadığınız zamanın yalnızca yarısını harcasaydınız, yaşamlarınız olağanüstü bir şekilde değişirdi ve kesinlikle daha canlı, yararlı ve verimli olurdu.

O zaman bugünkü iletişimin amacı artık daha az TV izlemenizi ya da gazetelerde olan şeyler hakkında daha az okumanızı ve kendi içinizde derinlere gitmek için daha fazla zaman ayırmanızı ve içsel mabedinizde dikkatli ve kıskanç bir şekilde korunmuş olan sonsuz gerçekleri aramanızı istemektir.

Şimdi içinde yaşadığınız ekonomik krizin ve sosyal belirsizliğin yol açtığı bu güç zamanlarda, tek elverişli sığınak kendi içinizdeki gerçeği ve varlığınızın amacını aramakta yatar.

Bir karar verin ve Yaratıcınıza koşulsuz Sevginin ve başkalarına saygının ve derin bilgeliğin yenilenmiş ruhlarına sizi dönüştürecek olan değişimi başlatın!

Sizinle konuşan, sizi derinden ve koşulsuz bir şekilde seven, Bilinçlilikteki Kardeşinizdir.

Kaynak: Saint Germain
Kanal: Kris Won
Çeviri: Bdost
Share |