Home Channeling? Our channelers About us Contact


Home > Türkçe > Matthew Ward - 14 Aralık 2014

Matthew Ward - 14 Aralık 2014

Bu istasyondaki tüm ruhlar olarak sizi sevgiyle selamlıyoruz, ben Matthew. Kutsal ve sosyal kutlamalar(bayramlar) esnasında, Dünya durumu iyi olanların sahip olduklarını durumu kötü olanlarla bolca paylaşması sayesinde sayısız ışıltıyla parlıyor. Bazılarınız partilere ve eğlencelere katıldıkları için kendilerini suçlu hissettiklerini çünkü çok sayıda insanın en temel ihtiyaçlarını bile karşılayamadığını yazdılar. Sevgili ailem, neşeli olun, coşkulu olun ve aileniz ve arkadaşlarınızla geçirdiğiniz bu mutlu zamanlar için minnettar olun. Bu, Dünya üzerinde yaşıyor olmak, ışıkla dolu duygularınızın titreşimini yükselterek tüm insanlar için daha iyi bir dünyaya doğru genişletmek demektir.

Geleneksel olarak, yılın bu kısalan günleri önceki aylarda başarılanlar üzerine düşünmek için uygun bir zamandır. Işık işçileri için bu zihinsel ve ruhsal olarak büyümeyi kapsar – ve nasıl takdir edilecek bir büyüme olduğunu ! Bunca zorluğa rağmen mi diye düşünebilirsiniz, çünkü öyleler. Engellerle veya aksiliklerle karşılaştığınızda, içinizdeki güce çağrı yaparsınız ve yürümeye devam edersiniz; bir kapı kapandığında ileri gitmeye devam etme kararlılığınız sayesinde başka birini açmaya çalışırsınız, bilgeliğinizi, cesaretinizi ve ruhunuzu geliştirirsiniz.

Hayatınızdan bezmiş olduğunuz zamanları ve kendi kendine hızlıca gelişen karmik dramanın ötesini görmenin sizin için ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Şu anda sizin bulunduğunuz yerde yaptığınız gibi, siperlerimizde ışığa hizmet ederken, çok benzeri sahneleri biz de yaşadık, yani size ilerleyişin hiç bir yerde hızlıya yakın görünmediğini biliyoruz. Bizim bakış açımızdan dünyanızı nasıl görmeniz gerektiğini söylüyoruz – ışık hızında ilerliyorsunuz ve yaydığınız ışık miktarı görülmeye değer.

Yıllık geleneğinizin bir diğer yüzü ise ileriye bakmak ve yeni yıl için kararlar almaktır. Çoğu ışık işçisi için bu, evrensel gerçekleri daha fazla kavramayı, ruh ve bilinç olarak ilerlemenin önemli bir çehresi olan illüzyon ve gerçek arasındaki farkı bilmeyi içerir. Mesajlarımızdan birinden alıntı yapan okurumuza teşekkür ederiz: “..illüzyonun ötesine bakmak, aklını ve kalbini kim olduğun gerçeğine açmak – yükselmenin tamamı bununla ilgilidir !”. Lütfen Metthew’dan illüzyon ve gerçeğin ne olduğunu anlatmasını isteyin.

Birkaç yıl önce benzeri bir soruyu cevapladım ve annemden yerini saptamasını istedim.

[23 Mayıs 2005 tarihli mesajdan alıntı ]

“ ‘Bir illüzyonda yaşıyoruz’ derken Matthew ne demek istiyor? Her birey kendi realitesine mi sahip yoksa hepimiz aynı realiteyi mi paylaşıyoruz?”

Üçüncü yoğunluk illüzyonu şu ki; Dünya’da tek bu yaşamınız var, sonra ölürsünüz ve daha sonra, çok şeye bağlı olarak, “yaşam sonrası” ya mutluluk verici ya da cehennem ateşli-kükürtlü bulutsu bir yerde sonsuza dek kalırsınız. Gerçekte ise, ruh yüzlerce ya da binlerce deneyimi evrende eş zamanlı olarak farklı formlarda ve yerlerde yaşar.

İllüzyon sizin bedeninizdir, kişiliğinizdir, karakterinizdir, duygularınızdır, başarılarınızdır, ve tesadüfen sadece ölünce nerede olduğunu bildiğiniz Tanrı’ya giden ruhunuzdur. Realite ise ; siz bir ruhsunuz, Tanrı’nın bir parçasısınız, O’ndan ve bu evrendeki tüm diğer ruhlardan ayrılamazsınız; diğer yaşamlarınızı dengelemek için fiziksel bir deneyim yaşıyorsunuz ve ölümsüz bir varlıksınız.

İllüzyon, kişinin dini bağına göre, evrenin Yüce Varlığı olarak sadece dininiztarafından doğru olarak tasvir edilmesidir ve O’nun kurallarının sadece dininiz tarafından kesin olarak doğru yorumlanmasıdır. Realitede ise; bu evrenin Yüce Varlığı olarak Yaratıcıya bağlısınız, kainatın Yüce Varlığına. O bu evren boyunca tüm yaşam formlarının, tüm ruhların karışımıdır ve O her düşünceyi bilir ve her yaşam formundaki her duyguyu hisseder. Ruhlar doğum öncesi yaptıkları kontrattan saparlarsa, Yaratıcı’nın kanunlarıyla müdahale edemez, “kesinlikle olacak” diyemez. Bununla birlikte biz ona genellikle, “O”,” Tanrı” ya da “Kaynak” diye hitap ederiz ki “O” cinsiyetsizdir, mükemmel şekilde dengelenmiş erkek ve dişi enerjilerdir. Dinleri “O” tasarlamamıştır, yanlış yönlendirilmiş kendini Tanrı sanan parçaları yapmıştır.

İllüzyon, şeytanın dindarlığın zıddı olduğudur. Realite ise karanlığın ışığın yokluğu olduğudur, sevginin ve ruhsal duruluğun yokluğudur.

İllüzyon, Dünya’nın küçük, üzerinde kanıtlanabilir yaşamın bulunduğu evrendeki tek gezegen olduğudur. Realite ise Dünya, üzerindeki varlıklara ev sahipliği yapan gezegensel bedeni olan bir ruhtur, ve üzerinde yaşayan canlıların çok önemli çoğunluğu ruhsal, entelektüel ve teknolojik bakımdan diğer medeniyetlerin pek çoğundan uzak ara az gelişmiştir.

Evet, her ruh kendisine uygun olarak kendi illüzyonuna sahiptir, yaşamın her bir yüzü, Dünya gezegeni ve her şeyin Kaynağı, en sonunda hepsi aynı evrensel realiteyi paylaşırlar.

Teşekkürler Anne. Işık işçisi olduğunu bilen çoğu kişi 3 Boyut koşullarında deneysel olarak eşzamanlı çalışarak 4. Boyutun genişlemiş ufkuna ilerleme sağladılar. Ne olduğu hakkında bir fikir sahibi olmadan ışığa hizmet edenlerin çok büyük çoğunluğu, ışığın karanlığa karşı olan zaferinde kendi seçilmiş destansı rollerini oynuyorlar. Zamanla onlar da, üçüncü boyut illüzyonunun evrensel realiteye doğru nasıl çözüldüğünü görecekler. Realite hakkında düşünmenin bir diğer yolu “evren” dir , tek bir sesle konuşmak – çok boyutlu parçalarınızın tek bir sesi olarak.

İstenildiği gibi son olayları konuşmadan önce, ana akım medya hakkında bir şey söylemek istiyorum. İllüminati’nin dokunaçları onun üzerindeki hakimiyetlerini kaybediyorlar fakat hala terörizmin, protestoların, saldırıların ve negatif tepkiler yaratacak diğer olayların yayınlanmasını temin edecek kadarını ellerinde tutuyorlar; aynı zamanda ihmaller yüzünden bazı bilgiler çarpıtılıyor, bazısı da düpedüz yalanlardan oluşuyor. Medya haberlerini tamamen görmezden gelmenizi önermiyoruz fakat “haberler” konusunda lütfen zeki olun ve dramatik sunumların içine çekilmeyin.

Şimdi özet olarak: Birleşik Devletlerde ölçüsüz polis şiddeti yüzünden ölen Afro-Amerikan erkekler için haykırış reformla sonuçlanacak mı ve bu ülkedeki ırksal ayrımcılık son bulacak mı? Ruhsal kontratlar bu olayları kapsıyor mu? Reformlar, bir jenerasyondan sonrakine damla damla akarak gelen ırkçı duyguların sona ermesinden daha önce hayata geçirilecek; bu kin dolu zincir direnen gençler tarafından kırılacak ve üstesinden gelecekler. Evet, daha önce diğerlerinin yaptığı gibi, dünya genelinde spot ışıklarını ırkçılığın zalimliğine ve sadece bu ülkede olmayan her çeşit önyargılara tutmak için, bu olaylara karışan herkes ruhsal seviyede kendi rollerini oynamaya gönüllü oldular. Eninde sonunda medeniyetinizin bu yönleri, sadece sizin tarihsel kayıtlarınızın can sıkıcı bölümlerinde var olacaklar.

Gezegendeki ışık miktarı artana iki tarafın da müzakerecilerinde işbirliği isteği doğal olarak gelişene kadar algıda yaratılan bölünmüşlük, derinlemesine girilen tutumlar ve aşırılarla köprü kuran müzakereler zikzak yapmaya devam edecek. Ortadoğu’daki tüm ülkeler, birkaç Afrika ülkesi, Kuzey Kore, Ukrayna, Çeçenistan ve Hong Kong çoğunlukla bahsi geçen ülkelerdir ve başka yerlerdeki vatandaşları ülkelerinde iyiye doğru değişiklikleri ne zaman göreceklerini soruyorlar. Eğer herhangi bir yerde huzursuzluğun ne zaman biteceğini bilseydik size söylemek bizim için zevk olurdu – önceki mesajda bilmenin bizim için neden imkansız olduğunu açıkladık. Kesinlikle emin olarak size şunu söyleyebiliriz ki, dünyanızdaki her türlü baskı ve yolsuzluk aşamalı olarak sona erecek. Aynı zamanda ruhların büyük çoğunluğu karmik derslerini tamamlamak ve dördüncü boyut ruhsallığına ve bilinçliliğine evrim geçirmek için seçtikleri şeyi deneyimliyorlar.

“9/11 olayından sonra gözaltına alınların işkence görmesiyle ile ilgili CIA raporlarının açıklanmasını onaylıyor musunuz?” Bu istasyondaki ruhlar Dünya’da alınan herhangi bir kararı ne onaylar ne de onaylamaz, fakat neler olduğunun farkındayızdır, bu raporların yayınlanmasının gerekli olduğunu söylüyoruz. Bununla birlikte bir süre önce sert sorgulama teknikleriyle ilgili bilgi ortaya çıktı ve 9/11 gerçeğine ulaşmak için bu adımın kullanıldığı resmi olarak kabul edildi ve bu durumun ortaya çıkması diğer önemli hilelere ve uzun süre halktan saklanan ihanetler üzerine “ışığı getirmek” için bir katalizör olacak.

Bazı ünlü figürlerin kaba davranışlarına gelince, her bir birey ruhsal alemde iki nedenle değişik durumlara katılmayı kararlaştırmıştır; bu tarz muameleye maruz kalmış herkesin duyduğu sancıyı ve ızdırabı daha fazla duyurabilmek, ve popüler sporcu figürlerinin ve şov dünyası figürlerinin idol durumuna aptalca yükseltildiğini göstermek. Ruhsal ailede sosyal dünyanızı oluşturan her kişinin eşit değerde olduğunun kabulüyle su yüzüne çıkacak olan şey çok daha değerlidir. Bu sayede, çaba gerektiren tüm alanlarda çalışan işçiler yeterli ücreti alacaklar ve herkes Dünya’nın bolluğunu paylaşabilecek.

Kısaca, dünyanızda her şey arzu edildiği şekilde meydana geliyor! Her geçici, hayal kırıklığı yaratıcı veya abartılan durum barışa, şeffaflığa ve adalete doğru atılan bir adımdır ve bu tüm durumları ve kişileri kınama ya da yargılama olmaksızın gözlemlemenizi sağlar. Gerçekten de, Altın Çağı tam anlamıyla gerçekleştirmek için bir büyük anlaşma daha yapmak gerekiyor, ve o geliyor. Değişim, her insanda dünyanızı dönüştüren Sevgi’nin dipten gelen bir isteğiyle yaratılmaya başlar ve bu konuda sahne arkasındaki çabaları açıkça çiçek açmaya başlar.

Daha önce müziğin önemi hakkında konuşmuştuk, bu sezon ruhunuzu yukarı çekmek için görkemli besteler, noel şarkıları ve popüler şarkılar sahne alıyor. Bazı noel şarkılarının sözleri İsa’nın doğumuyla ilgili gerçeği tasvir etmiyor fakat bu yüce ruha hürmeti ifade ediyor. Tüm elçilerin güçlü Sevgi Öz’ü olan Tanrı yeryüzüne O’nu çocuklarını aydınlatmak için gönderdi. Şarkı söyleyin ve sevinç dolu bir dünya için yaşayın! Bizim sevgili erkek ve kız kardeşlerimiz, yeni yıla muhteşem bir ruhla girin.

______________________________________

SEVGİ ve BARIŞ

Suzanne Ward
Website: The Matthew Books
Eposta: suzy@matthewbooks.com
ÇEVİRİ : Semih Bülent ÖZDEMİR

< previous message | next message >


Share |


Işık işçiliğimizi desteklemek ister misiniz?
Donations for our translators team are received in gratitude Thank You!!
If you send us an e-mail, we will give you the specifics.


Much information from the channelings, and from many other sources,
is brought together on our other website:

TheGreaterPicture.com
Galactic Channelings

Create Your Badge